Risicobeheer circulaire watersystemen
- Datum
- Plaats in agenda
- Tijd
- 10.35 tot uur
- Omschrijving
-
Het Nationaal Plan van Aanpak drinkwaterbesparing van 2024 is heel duidelijk over de noodzaak om in Nederland op een andere manier met drinkwater om te leren gaan en ons bewust te zijn van de waarde van drinkwater. Een van de hoofddoelen is werken naar een huishoudelijk drinkwatergebruik per hoofd van de bevolking van 100 liter per dag in plaats van de huidige bijna 130 liter per dag.
Maar hoe dit te realiseren en wat moet er dan veranderen in de manier van denken? De Water Alliance Expertgroep Circulair Water werkt als collectief aan waterbesparen, -opslag en -hergebruik, wat essentieel is om klimaatneutrale en betaalbare woningen te realiseren. Onze maatschappij vraagt namelijk dringend om meer en betaalbare woningen en om behoud van een goed werkende drinkwatervoorziening. Jongeren kunnen het ouderlijk huis niet verlaten omdat er onvoldoende woningen zijn en de drinkwatervoorziening staat onder druk vanwege het hoge hoofdelijke verbruik van drinkwater in Nederland, dalende grondwaterstanden en afnemende kwaliteit van bronnen.
De gevolgen van de klimaatverandering zijn daarmee direct voelbaar. Vooral in de steden waar de toenemende buitentemperatuur leidt tot onleefbare woonsituaties. Maar welke technieken zijn beschikbaar, welke voorbeelden zijn er en welke consequenties heeft dat? Daar gaan we tijdens deze sessie op in.
- Aanmelden
- Bijzonderheden
-
Deze sessie is onderdeel van:
Ronde: Ronde 1
Spoor: Bouw
Doelgroep: beleidsmedewerker, vergunningverlener, toezichthouder, adviseur