Samenwerkfunctionaliteit: notificaties en automatisch sluiten en verwijderen samenwerkingen vanaf 15 juli aan
Zoals eerder aangekondigd gaat het verwijderen van samenwerkingen in de Samenwerkfunctionaliteit (SWF) veranderen. De wijzigingen zijn eerder dit jaar uitgevoerd, maar zorgden voor problemen. Afgelopen maart zijn de wijzigingen tijdelijk stopgezet. In het leveranciersoverleg van 8 juni is in overleg met leveranciers besloten om het sluiten en verwijderen van samenwerkingen weer aan te zetten.
In dit bericht informeren wij u over de laatste wijzigingen.
Planning aanzetten notificaties en sluiten en verwijderen van samenwerkingen
In het leveranciersoverleg van 8 juni is besloten dat de wijziging in juli 2026 wordt doorgevoerd. Het automatisch sluiten van samenwerkingen wordt weer aangezet in release PI-2026-2.6.
Deze release komt naar verwachting beschikbaar op:
- 9 juli op de pre-productieomgeving
- 15 juli op de productieomgeving
Wat betekent dit?
Dit betekent dat u vanaf 15 juli weer notificaties ontvangt, samenwerkingen automatisch worden gesloten en samenwerkingen daarna worden verwijderd.
Het automatisch sluiten en verwijderen van samenwerkingen werkt in de nieuwe situatie als volgt:
- Notificatie sluiten samenwerking na 5 maanden geen activiteit: de SWF bewaakt de periode waarin er geen activiteit is in een samenwerking. Als er 5 maanden geen activiteit is, ontvangt de initiator vanaf 15 juli een notificatie dat de samenwerking wordt gesloten.
- Sluiten samenwerking: na ontvangst van de notificatie wordt de samenwerking 1 maand later gesloten (dus na 6 maanden zonder activiteit). Zodra een samenwerking wordt gesloten, ontvangen alle deelnemers daar een notificatie van.
- Verwijderen samenwerking: na het sluiten van een samenwerking hebben organisaties 1 maand de tijd om de samenwerking te archiveren. Of de initiator kan de samenwerking heropenen. Wordt de samenwerking niet heropend, dan wordt de samenwerking na 1 maand door de SWF verplaatst naar de prullenbak. Er is dan nog 14 dagen tijd voordat de samenwerking definitief wordt verwijderd.
Het ziet er zo uit:

Voorbeeld
U heeft een samenwerking waarin u 5 maanden of langer niets heeft aangepast. In dat geval ontvangt uw organisatie op 15 juli een notificatie dat de samenwerking wordt gesloten.
Wilt u voorkomen dat de samenwerking wordt gesloten? Dan kunt u een aanpassing doen in de samenwerking zodat de samenwerking bewaard blijft. Doet u dat niet, dan wordt de samenwerking 1 maand later (op 15 augustus) gesloten. En weer een maand later wordt op 15 september de samenwerking verwijderd.
Vragen
Heeft u vragen? Neem dan contact op met uw leverancier. Of stel uw vraag via het contactformulier.
Over de wijziging
Een uitgebreide beschrijving van de wijziging vindt u op de pagina Wijziging bij het verwijderen van een samenwerking in de SWF.