Schema bepalen vergunningplicht en meldingsplicht technische bouwactiviteit
Onderstaand schema geeft aan wanneer de technische bouwactiviteit vergunningplichtig of meldingsplichtig is of wanneer geen vergunning of melding nodig is.
Gaat de activiteit over een bouwwerk met dak (artikel 2.25 Bbl) of een bouwwerk zonder dak (artikel 2.26 Bbl )?
Als de activiteit aan geen enkel criterium voldoet van artikel 2.25 en van artikel 2.26, dan is er geen omgevingsvergunning of melding nodig voor de bouwactiviteit. Als de activiteit wel voldoet aan 1 of meer van de criteria van artikel 2.25 of van artikel 2.26, ga dan naar stap 2.
Is het antwoord 'ja', dan is geen omgevingsvergunning of melding nodig voor de bouwactiviteit. Is het 'nee', ga naar stap 3.
Toets aan artikel 2.27 lid 1a. In dit artikel, zijn diverse bouwactiviteiten die vallen onder de vergunningplicht in artikelen 2.25 of 2.26, weer uitgezonderd. In lid 1a staan alle bouwactiviteiten die vallen onder gevolgklasse 1 van het stelsel van kwaliteitsborging.
Is het antwoord 'ja', dan geldt wel een meldingsplicht (Wet kwaliteitsborging) voor de bouwactiviteit. Is het 'nee', dan is een omgevingsvergunning nodig voor de bouwactiviteit.