Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Contact
  • Stel uw vraag
Informatiepunt Leefomgeving (naar homepage)
Zoeken in deze site
  1. Home ›
  2. Thema's ›
  3. Lucht ›
  4. Milieubelastende activiteiten lucht ›
  5. Maatregelen stofemissie bij op- en overslag en bewerken van goederen ›
  6. M05 Afsluiting overslag
  • Home
  • Actueel
  • Regelgeving
  • Thema's
  • Digitaal stelsel
  • Contact
  • Contact
  • Stel uw vraag

M05 Afsluiting overslag

Stofemissie die vrijkomt tijdens overslag is te beperken met constructies die de overslagactiviteit (bijna) geheel afsluiten van de buitenlucht.

Natuurlijk vervangingsmoment

Nee

Toepasbaarheid

Soort bedrijven: kolen, erts, mineralen, agribulk, zand/grond
Stuifklasse: S1, S2, S3, S4, S5
Grote/kleine bedrijven: groot + klein

Overzicht

Techniek

In vergunning bij

Genoemd in document:

Transportbanden

70% van de kolen- en ertsoverslagbedrijven en bij alle agribulkbedrijven.

NeR (2008) en BREF voor S1 en S3, TA Luft.

Lossen vrachtwagen en wagons

--

TA Luft

Inlaat en afwerpzijde van transportbanden

60% van de kolen- en ertsoverslagbedrijven en bij 60% van de agribulkbedrijven.

NeR (2008) en BREF voor S1 en S3

Weegbunkers en overstortputten bij pneumatisch transport

10% van de kolen- en ertsoverslagbedrijven en bij 10% van de agribulkbedrijven.

Niet

Afsluiten bovenkant transportschroef

--

Niet

Bedrijfszekerheid

Hoog

--

Beschrijving

Stofemissie die vrijkomt tijdens de overslag kan beperkt worden door te kiezen voor constructies waarbij de overslagactiviteit (bijna) geheel wordt afgesloten van de buitenlucht. Er zal nooit een gehele afsluiting van de buitenlucht zijn; ook bij flexibele afschermingen blijven er kieren en spleten. Als aanvullende maatregel op het afsluiten kan de afgesloten ruimte op onderdruk gehouden worden. Hierdoor zal de afsluiting effectiever de stofemissie kunnen voorkomen (zie maatregel M06: Afzuiging).

Afsluiting van de emissiebron is de meest effectieve methode om windwerking tegen te gaan: de windsnelheid in de ruimte wordt tot bijna 0 m/s gereduceerd. Wanneer de minder sterke (wind)krachten op het verwaaibare materiaal worden uitgeoefend, zal het verwaaien gereduceerd worden. Door de afsluiting zal ook voorkomen worden dat een reeds gevormde stofwolk zich uitbreidt [Eggels, 1984].

Financiële aspecten

Kosten: bouw- en constructiemateriaal.
Nuts: geen.
Hulp- en reststoffen: bouw- en sloopafval bij afschrijving.
Personeel: schoonhouden ruimten.
Kosten: overkappen bestaande transportband EUR 250,- per meter. Investering gesloten overstortput EUR 30.000.

Aanvullende informatie

Kritische punten: volledigheid van afsluiten.

Afbeeldingen

Fig. M05 Semi-gesloten wagonbeladingsinstallatie en Fig. M05A Volledig gesloten wagon-beladingsinstallatie

Emissie

De reductie van afsluiting van overslag bedraagt 50-80% voor totaalstof [Visser, 1984].

Voor- en nadelen milieu

Explosiegevaar.



delen

  • Delen op LinkedIn

Vraag het onze experts!

Heeft u beroepsmatig te maken met regelgeving over de leefomgeving, de Omgevingswet of het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO)? Hierover kunt u vragen stellen aan onze helpdesk. Wilt u als inwoner meer weten over deze onderwerpen? Neem dan contact op met uw gemeente.

Stel uw vraag

IPLO geeft informatie en beantwoordt vragen

Het Informatiepunt Leefomgeving (IPLO) is het kenniscentrum van de overheid dat uitleg geeft over de Omgevingswet, het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO) en de regelgeving voor de leefomgeving. Onze experts geven via de IPLO-website en de helpdesk antwoord op vragen. IPLO maakt deel uit van het interbestuurlijke programma Aan de slag met de Omgevingswet. Meer informatie vindt u op onze pagina Over IPLO.

Service

  • Over IPLO
  • Abonneren
  • Contact
  • Archief
  • Omgevingswet op LinkedIn

Over deze site

  • Verantwoording
  • Toegankelijkheid
  • Privacyverklaring
  • Cookies
  • Kwetsbaarheid melden
Rijksoverheid
UvW - Unie van Waterschappen
VNG - Vereniging van Nederlandse Gemeenten
Interprovinciaal overleg - IPO