Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Contact
  • Stel uw vraag
Informatiepunt Leefomgeving (naar homepage)
Zoeken in deze site
  1. Home ›
  2. Thema's ›
  3. Lucht ›
  4. Vaststellen luchtkwaliteit ›
  5. Handreiking Nieuw Nationaal Model deel II (toepassing) ›
  6. 9.3 Keuze invoer snuffelploegmeting ›
  7. 9.3.2 Welke meteorologie moet ik gebruiken?
  • Home
  • Actueel
  • Regelgeving
  • Thema's
  • Digitaal stelsel
  • Contact
  • Contact
  • Stel uw vraag

9.3.2 Welke meteorologie moet ik gebruiken?

Ideaal zou zijn om de meteorologie die ter plaatse is gemeten, te gebruiken. Om dit goed te doen is de opstelling van een meetmast vereist en deskundigheid bij het gebruik ervan. Bijvoorbeeld de keuze van een representatieve plaats. In het algemeen zal de meteo daarom niet worden bemeten tijdens snuffelploegmetingen, anders dan om de metingen zelf (bij) te sturen.

Alternatief

Het gebruik van de meteorologie van een nabijgelegen weerstation is een goed alternatief voor zelf lokaal de meteorologie te meten. Wel moet men het model dan een correctie laten uitvoeren voor het verschil in ruwheid tussen meetlocatie en meteolocatie. Bovendien stelt het Nieuw Nationaal Model (NNM) eisen aan de wijze waarop de meteogegevens zijn bewerkt (zie KEMA, 2001). In het model zijn hiervoor invoervelden beschikbaar. Aanbevolen wordt om aan de instantie die de meteogegevens levert hierover advies te vragen.

24 uur meten

Het is sterk aan te bevelen om niet alleen de uren van de meting door te rekenen, maar de hele dag van de metingen, dus 24 uur. De reden hiervoor is gelegen in de modellering van de menglaag. De ontwikkeling en groei van de menglaag start 's morgens om 6 uur.

Als alleen de meeturen worden doorgerekend, dan maakt het model een (minder onderbouwde) schatting van de menglaag.



delen

  • Delen op LinkedIn

pdf maken

  • pdf maken

Vraag het onze experts!

Heeft u beroepsmatig te maken met regelgeving over de leefomgeving, de Omgevingswet of het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO)? Hierover kunt u vragen stellen aan onze helpdesk. Wilt u als inwoner meer weten over deze onderwerpen? Neem dan contact op met uw gemeente.

Stel uw vraag

IPLO geeft informatie en beantwoordt vragen

Het Informatiepunt Leefomgeving (IPLO) is het kenniscentrum van de overheid dat uitleg geeft over de Omgevingswet, het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO) en de regelgeving voor de leefomgeving. Onze experts geven via de IPLO-website en de helpdesk antwoord op vragen. IPLO maakt deel uit van het interbestuurlijke programma Aan de slag met de Omgevingswet. Meer informatie vindt u op onze pagina Over IPLO.

Service

  • Over IPLO
  • Abonneren
  • Contact
  • Archief
  • Omgevingswet op LinkedIn

Over deze site

  • Verantwoording
  • Toegankelijkheid
  • Privacyverklaring
  • Cookies
  • Kwetsbaarheid melden
Rijksoverheid
UvW - Unie van Waterschappen
VNG - Vereniging van Nederlandse Gemeenten
Interprovinciaal overleg - IPO