Start 2e ronde VNG-werkplaatsen digitalisering omgevingsvisie
- Datum
- Plaats in agenda
- Tijd
- 09.00 tot uur
- Afzender
-
Vereniging van Nederlandse Gemeenten
- Locatie
-
Online
- Doelgroep
-
Deelname is vooral relevant voor digitaliseerders, beleidsadviseurs, plansoftwarebeheerders en DSO-coördinatoren.
- Omschrijving
-
Gemeenten moeten uiterlijk op 1 januari 2027 beschikken over een omgevingsvisie die voldoet aan de eisen van de Omgevingswet. Nieuwe omgevingsvisies en wijzigingen van bestaande omgevingsvisies moeten al vanaf 1 januari 2025 met STOP/TPOD worden opgesteld en gepubliceerd.
Maar hoe bouwt u een digitale omgevingsvisie op? Welke annotaties past u toe? En hoe publiceert u de visie volgens STOP/TPOD in het DSO? In de online werkplaats Digitalisering Omgevingsvisie gaat u hier praktisch mee aan de slag.
In 4 online sessies werkt u aan de omgevingsvisie van uw gemeente. Hierbij krijgt u gerichte begeleiding bij het structureren, annoteren en digitaal publiceren van het document. Tussen de sessies werkt u zelfstandig uit wat er tijdens de sessies is besproken.
Tijden:
- 10 november 2026: kick-off van 09.00 tot 10.00 uur (online)
- 17 november 2026: sessie 1 van 09.00 tot 11.00 uur (online)
- 1 december 2026: sessie 2 van 09.00 tot 11.00 uur (online)
- 15 december 2026: sessie 3 van 09.00 tot 11.00 uur (online)
- Kosten
-
Geen
- Meer informatie
-
Lees meer over de werkplaatsen digitalisering omgevingsvisie.
- Aanmelden
-
Aanmelden kan via de website van de VNG.