VNG organiseert 2e ronde werkplaatsen digitalisering omgevingsvisie
Vanwege de vele aanmeldingen voor de eerste werkplaatsen over het digitaliseren van de omgevingsvisie, organiseert de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) een 2e ronde. Deze start op 10 november 2026.
Wilt u in korte tijd en onder deskundige begeleiding werken aan een omgevingsvisie die met STOP/TPOD is opgesteld en digitaal kan worden ontsloten via het DSO? Wacht dan niet te lang met aanmelden.
Leren door te doen: kleinschalig en praktijkgericht
Gemeenten moeten uiterlijk op 1 januari 2027 beschikken over een omgevingsvisie die voldoet aan de eisen van de Omgevingswet. Nieuwe omgevingsvisies en wijzigingen van bestaande omgevingsvisies moeten al vanaf 1 januari 2025 met STOP/TPOD worden opgesteld en gepubliceerd.
Maar hoe bouw je een digitale omgevingsvisie op? Welke annotaties pas je toe? En hoe publiceer je de visie volgens STOP/TPOD in het DSO? In de online werkplaats Digitalisering Omgevingsvisie gaat u hier praktisch mee aan de slag.
In 4 online sessies werkt u aan de omgevingsvisie van uw gemeente. Hierbij krijgt u gerichte begeleiding bij het structureren, annoteren en digitaal publiceren van het document. Tussen de sessies werkt u zelfstandig uit wat er tijdens de sessies is besproken.
Locatie en tijd
- 10 november 2026: kick-off van 09.00 tot 10.00 uur (online)
- 17 november 2026: sessie 1 van 09.00 tot 11.00 uur (online)
- 1 december 2026: sessie 2 van 09.00 tot 11.00 uur (online)
- 15 december 2026: sessie 3 van 09.00 tot 11.00 uur (online)
Doelgroep
Deelname is vooral relevant voor digitaliseerders, beleidsadviseurs, plansoftwarebeheerders en DSO-coördinatoren.
Aanmelden
- Via het aanmeldformulier kunt u zich direct aanmelden voor de eerste ronde werkplaatsen die start op 10 november 2026.
- Via het interesseformulier kunt u uw interesse in een volgende ronde werkplaatsen aangeven.
Wacht niet te lang: er is plaats voor maximaal 20 gemeenten (maximaal 2 deelnemers per gemeente).
Meer informatie
- Lees meer over de online werkplaatsen Digitalisering omgevingsvisie
- Of lees meer over STOP/TPOD op iplo.nl