Bepalen geluid door activiteiten Bbl
Regels over het bepalen van geluid door activiteiten waarvoor regels uit het Besluit bouwwerken leefomgeving (Bbl) gelden, staan in het Bbl en in paragraaf 5.4.4 van de Omgevingsregeling.
Bouw- en sloopwerkzaamheden en mobiele puinbreker
In het Bbl staan regels over:
- bedrijfsmatige bouw- en sloopwerkzaamheden (afdeling 7.1 Bbl)
- mobiele puinbreker (afdeling 7.2 Bbl)
Voor het geluid door een mobiele puinbreker en bedrijfsmatige bouw- en sloopwerkzaamheden gelden dagwaarden. Op het bepalen van deze dagwaarden is bijlage IVh van de Omgevingsregeling van toepassing (artikel 5.60, Omgevingsregeling). Hierbij wordt geen bedrijfsduurcorrectie voor muziek toegepast. De dagwaarden wordt afgerond op hele getallen, een halve eenheid op het dichtstbijzijnde even getal.
Het geluid wordt bepaald op de gevel van een woonfunctie, bijeenkomstfunctie voor kinderopvang, gezondheidszorgfunctie of onderwijsfunctie, of op de grens van een geluidsgevoelig terrein.
Lees meer over bepalen geluid en geluidgevoelig gebouw.
Bouwwerkinstallaties
In het Bbl staan regels over het geluid door bouwwerkinstallaties, zoals een installatie voor warmte- of koudeopwekking.
Lees meer over Bepalen geluid en bouwwerken Bbl.